Як розкрити та розвинути інтелектуальні здібності дитини

Як розвинути інтелектуальні здібності дитини? Розвиток дітей — така сфера батьківської відповідальності, де не можна поспішати або запізнюватися. Батькам потрібно уважно спостерігати за тим, як змінюється мислення, світосприйняття малюка, щоб ставити перед ним своєчасні нові завдання. Потрібно знаходити способи підтримки дитячої тяги до знань, ефективні методики, що розвивають дитячий розум. В такій непростій справі не обійтися без помічника. Ми пропонуємо мамам і татам кілька корисних рекомендацій з приводу ефективного інтелектуального розвитку малюка.

Як розвинути інтелектуальний потенціал дитини? Поради батькам

Головні умови ефективного розвитку маленьких учнів:

 • переконаність батьків в таланті малюка;
 • регулярні інтелектуальні тренування.

Перша умова відноситься до психологічної підготовки. Якщо познайомитися з біографіями відомих вчених, винахідників, виявиться, що на момент навчання в школі педагоги вважали їх абсолютно бездарними. Але віра і підтримка батьків допомогла їм самим повірити у свій талант і досягти успіху, всесвітнього визнання. Ви повинні розуміти, що любов і підтримка близьких людей дає дитині відчуття безпеки та впевненості, допомагає їй долати будь-які перешкоди, справлятися з невдачами та добиватися поставленої мети.

Щоб розкрити й направити потенціал дитини, вам необхідно використовувати особливі методи виховання, навчання:

 1. Організувати навчання так, щоб вчитися було весело і цікаво. Зацікавити в самому процесі важливо, щоб дитина не сприймала заняття, як неприємний обов’язок, і вчилася із задоволенням.
 2. Звести критику до мінімуму. Оцінювати тільки вчинки, але не здібності та якості малюка.
 3. Хвалити за реальні, нехай навіть маленькі досягнення. Заохочувати дитяче прагнення працювати, нові інтереси та захоплення, самостійність.
 4. Не надавати великого значення помилкам, оцінкам. Шукати разом з дитиною позитивні сторони навчання, способи вирішення важких ситуацій.
 5. Давати учневі складні, але доступні завдання. Підвищувати рівень складності, коли він навчиться легко справлятися з навантаженнями. Труднощі — важлива складова розвитку. Якщо спочатку все дається легко, учень втрачає інтерес до занять. А при вирішенні складних завдань він відчуває себе сильним, стає впевненим, готовим до нових випробувань.

Щоб розвинути розумові здібності дитини, регулярно тренуємо мозок

Не важливо, чи народився ваш малюк з видатними здібностями, чи не проявляє особливих талантів. У будь-якому випадку потрібно подбати про всебічний розвиток дитячого розуму:

 • логіки;
 • аналітичного мислення;
 • пам’яті;
 • уваги й спостережливості;
 • образного мислення;
 • кмітливості (здатності застосовувати у вирішенні завдань знань, досвіду, інтуїції, підключати уяву);
 • здатності робити висновки, аргументувати свою думку, приймати самостійні рішення;
 • приймати швидкі рішення.

Хороші ідеї для інтелектуального розвитку дитини — це Школа ментальної арифметики Соробан® в Україні

Розвиваючі курси для дітей — поширений і ефективний вибір способу розумового розвитку для дошкільнят та учнів початкової школи. Користь методики Соробан® в тому, що її розробники — це досвідчені математики, психологи, педагоги та програмісти, які точно знають, як допомогти малюкові розкрити свій потенціал, як зробити навчання цікавим для студентів, як розкрити здібності дитини і мотивувати до постійного саморозвитку. Принципи ментальної арифметики:

 • систематичні тренування півкуль мозку, когнітивних здібностей і навичок швидкого рахування;
 • виховання волі до пізнання, цілеспрямованості, самостійності та внутрішньої дисципліни;
 • заохочення працьовитості, пізнавального інтересу.